#100+ Important Odia Essay & letter Writing Topics For OSSSC in Odia

#100+ Important Odia Essay & letter Writing Topics For OSSSC in Odia

ପ୍ରିୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ,
OSSSC ଜୁନିଅର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ 18 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2020 ରେ ଏହି ବିଭାଗରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ଯାହା ଆମେ OSSSC ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରବନ୍ଧ ଏବଂ ଚିଠି ଲେଖିବା ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରୁ | ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ OSSSC ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଜୁନିଅର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଓଡିଆ ପ୍ରବନ୍ଧ ପତ୍ର କାଗଜ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ରଣନୀତି ପ୍ରଦାନ କରିସାରିଛୁ | ଅନେକ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଷୟଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ପଚରାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ବର୍ଣ୍ଣନାକାରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | OSSSC ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରବନ୍ଧ ଏବଂ ଅକ୍ଷର ଲେଖିବା ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଓଡିଆର ପ୍ରବନ୍ଧ ପତ୍ର କାଗଜକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆହ୍ୱାନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ପ୍ରବନ୍ଧ ଲେଖିବା ପାଇଁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଷୟଗୁଡିକର ତାଲିକା ପ୍ରଦାନ କରିବ ଯାହା OSSSC ଦ୍ୱାରା ପରୀକ୍ଷାରେ ପଚରାଯାଇପାରିବ |

Important Odia Essay & letter Writing Topics For OSSSC in Odia

  • ଓଡ଼ିଆରେ ଭଲ ରଚନା ଲେଖିବା ପାଇଁ 10ଟି ଟିପ୍ସ 
  • ଲକଡାଉନ ର ପ୍ରଭାବ 
  • କରୋନା ଓ ଏହାର ପ୍ରତିକାର
  • ଇଣ୍ଟରନେଟ ବିଷୟରେ ଓଡ଼ିଆ ରଚନା
  • ମୋବାଇଲ ଉପରେ ଓଡ଼ିଆ ରଚନା
  • ଓଡ଼ିଆ ରଚନା କମ୍ପୁଟର
  • ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଉପରେ ଓଡ଼ିଆ ରଚନା
  • ଶିଶୁ ଶ୍ରମ ଉପରେ ରଚନା
  • ସ୍କିଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମିଶନ୍
  • ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟାନ ଉପରେ ରଚନା
  • ଓଡ଼ିଆ ରଚନା ଗ୍ଲୋବାଲ ୱାର୍ମିଙ୍ଗ
  • ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ୱାର୍ମିଂ କିମ୍ବା ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ୱାର୍ମିଂ ର କାରଣ
  • ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ
  • ସାଧୁତା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ନୀତି
  • ମୃତ୍ତିକା ପ୍ରଦୂଷଣ ଓଡ଼ିଆ ରଚନା 
  • ଗ୍ଳୋବାଲାଇଜେସନ 
  • ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ 
  • ସମ ଲିଂଗି ବିବାହ
  •  ପରିବେଶ ର ସଂରକ୍ଷଣ
  • ଭାରତରେ ଶିକ୍ଷା ପଦ୍ଧତି 
  • ଶିକ୍ଷାର ମହତ୍ୱ 
  • କମ୍ପୁଟର ରିଭୋଲେସନ 
  • ସମୟ ର ସଦୁପଯୋଗ ଉପରେ ରଚନା
  • ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଉପରେ ଓଡ଼ିଆ ରଚନା
  • ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ ବଢିବାର ସମସ୍ୟା ଉପରେ ରଚନା
  •  ପ୍ରଦୂଷଣ ବିଷୟରେ ରଚନା
  • ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 
  • ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ 
  • ଦୁର୍ନୀତି ବିଷୟରେ ରଚନା
  • ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ପ୍ରଭାବ 
  • ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ 
  • ଓଡ଼ିଆ ରଚନା ରେଗିଙ୍ଗ 
  • ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ ବିଲ୍
  • ହୋଲି ପର୍ବ ଉପରେ ଓଡ଼ିଆ ରଚନା 
  • ସମ୍ବାଦପତ୍ର 
  • ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ
  • ବେଟି ବାଚାଓ ବେଟି ପଢ଼ାଓ
  • ମେକ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଭିଯାନ 
  • ଭାରତରେ ଆତଙ୍କବାଦ 
  • ଭାରତୀୟ ସମ୍ବିଧାନ ଧାରା
  • ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା 
  • କଳା ଟଙ୍କା
  • ଜିଏସ୍ଟି
  • ସାଇବର
  • ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍
  • ନଗଦବିହୀନ ଭାରତ 
  • ସପ୍ତମ ପେ କମିଶନ 
  • ଜନ ଧନ ଯୋଜନା 
  • ଯୋଗ ଏବଂ ଏହାର ବେନିଫିଟ୍ 
  • ଜୀବନରେ ମୋ ଲକ୍ଷ୍ୟ 
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହେଉଛି 
  • ଭୂକମ୍ପ 
  • ବେକାରୀ 
  • ଭାରତରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ
  • ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଏବଂ ପରମ୍ପରା
  • ଭାରତରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର 
  • ଗ୍ରୀନ୍ ହାଉସ୍ ଇଫେକ୍ଟ 
  • ଘରୋଇକରଣର ପ୍ରଭାବ 
  • କୋରନା ଭାଇରସ 
  • ମୋ ମା ଉପରେ ପ୍ରବନ୍ଧ 
  • ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ପ୍ରଦୂଷଣ ଉପରେ ପ୍ରବନ୍ଧ 
  • ମାନବ ଅଧିକାର 
  • ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦ 
  • ରକ୍ତ ଦାନ
  • ଦଶହରା  ପ୍ରବନ୍ଧ
  • ଜଙ୍ଗଲର ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ଜଳ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ
  • ନିଜର ଜନ୍ମ ଦିନରେ ସାଙ୍ଗକୁ ଡାକିବା ପାଇଁ ପତ୍ର
  • ଆପଣଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳ ଯୋଗାଣର ଖରାପ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ଏକ ଖବରକାଗଜର ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖନ୍ତୁ |
  • ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାରୁ ଦଶ ଦିନ ପାଇଁ ଛୁଟି ପାଇଁ ପ୍ରଫେସର ପାଖକୁ ଆପ୍ଲିକେସନ
  • ଏକ ନଳକୂପ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ବିଡ଼ିଓ କୁ ଦରଖସ୍ଥ ଲେଖନ୍ତୁ
  • ଏକ ଭ୍ରମଣ କିମ୍ବା ଭ୍ରମଣରେ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ପାଇଁ ହେଡମାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ଏକ ଆବେଦନ ଲେଖନ୍ତୁ
  • ସ୍ଥାନାନ୍ତର ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପାଇଁ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ୍ଙ୍କୁ ଏକ ଆବେଦନ ଲେଖ |
  • ଇଂରାଜୀରେ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ କ୍ଲାସ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ୍ଙ୍କୁ ଏକ ଆବେଦନ ଲେଖ |
  • ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ରିଲିଫ୍ ସାମଗ୍ରୀ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାର ଡେପୁଟି କମିଶନରଙ୍କୁ ଏକ ଆବେଦନ ଲେଖନ୍ତୁ |

ସବୁ ରଚନା ତଳେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଲିଙ୍କ ବହିରେ ମିଳିଯିବ ତଳ ବହି ଲିଙ୍କ ରେ କ୍ଲିକ କରି ନେଇଯାନ୍ତୁ ଓ ପ୍ରାକ୍ଟିସ କରନ୍ତୁ  

ଏକ ଭଲ ପ୍ରବନ୍ଧ ଲେଖିବା ପାଇଁ ଦଶ ଟିପ୍ସ –

ଏକାଡେମିକ୍ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାରେ ପ୍ରବନ୍ଧ ଲେଖା ଏକ ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ | ପ୍ରାକୃତିକ ଲେଖକ ଏବଂ ଭାଷାପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସହଜ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ଏହା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଲାନ୍ତ ହୋଇପାରେ | ଯେଉଁମାନେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲେଖା ବିଭାଗ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପାରେ ଯଦି ଏହା ଯଥେଷ୍ଟ ଅଭ୍ୟାସ ନହୁଏ | କିନ୍ତୁ, ଏହା ମନେ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେ ଉଭୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲେଖିବାର କ୍ଷମତା ଏକ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ସୂଚକ ଅଟେ | ଜଣେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ; କ୍ରମାଗତ ଅଭ୍ୟାସ ମାଧ୍ୟମରେ ଲେଖା କୌଶଳ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସମ୍ଭବ ଅଟେ | ଭଲ ଲେଖିବାର ବ୍ୟବହାରିକ କୌଶଳ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଏଠାରେ ଦଶଟି ଟିପ୍ସ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଭଲ ପ୍ରବନ୍ଧ ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ:

 ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡ଼ିକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ:

ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଦୟାକରି ଦିଆଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଗାଇଡଲାଇନଗୁଡ଼ିକ ଲେଖାର ସ୍ୱର ଏବଂ ପ୍ରବନ୍ଧର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ପ୍ରବନ୍ଧଟି ପାଠକମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇବା କିମ୍ବା ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇବା ଆବଶ୍ୟକ କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିପାରିବେ | ଶବ୍ଦ ସୀମାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆପଣ ସବୁବେଳେ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ |

ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ:

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ଶୀଘ୍ର ନଷ୍ଟ ହୁଏ | ପ୍ରବନ୍ଧ ଲେଖା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ | ଆପଣ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିବେ, ଗବେଷଣା ଏବଂ ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଧିକ ସମୟ ଅଛି |

 ଦିଆଯାଇଥିବା ବିଷୟ ସହିତ ପରିଚିତ:

ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ଏକ ସହଜ କିମ୍ବା ଜଣାଶୁଣା ବିଷୟ ଦିଆଯାଇ ନଥାଏ | ତେଣୁ, ବିଷୟ ସହିତ ଆରାମଦାୟକ ହେବା ଭଲ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟି କରି ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ଉତ୍ସ ଖୋଜି ପାରିବେ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ମତାମତ ଗଠନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବିଷୟଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ରେଫର୍ କରିବାବେଳେ ସେଗୁଡିକର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିପାରିବେ |

 ଏକ ବାହ୍ୟରେଖା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ:

ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ବସ୍ତୁଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ଯାହାକୁ ତୁମେ ପ୍ରବନ୍ଧରେ କଭର୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ | ଏହା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲେ, ଆପଣ ପୃଥକ ଭାବରେ ବିଷୟ ଗବେଷଣା କରିପାରିବେ ଏବଂ ଲେଖିପାରିବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଶରୀରର ପାରାଗ୍ରାଫ୍ ଫ୍ରେମ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଖାଲି ଯିବେ ନାହିଁ | ଏହା ଏକ ଆବଶ୍ୟକ, ବିଶେଷତ if ଯଦି ଆପଣ ଏକ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପରି ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଲେଖୁଛନ୍ତି |

ପରିଚୟ, ଶରୀରର ପାରାଗ୍ରାଫ୍, ଏବଂ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ:

ପ୍ରବନ୍ଧରେ ଏକ ଆଖିଦୃଶିଆ ପରିଚୟ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ପରିଚୟର ପ୍ରଥମ କିଛି ଧାଡି ଉପରେ ଆଧାର କରି, ପାଠକମାନେ ଆଗକୁ ଯିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବେ | ଇଣ୍ଟ୍ରୋ ଏକ ଉଚ୍ଚ ବିକ୍ରୟ ପିଚ୍ ପରି ହେବା ଉଚିତ, ଯାହା ପାଠକଙ୍କୁ ଆଗ୍ରହୀ କରେ ଏବଂ ଅଧିକ ଚାହେଁ |

ପ୍ରବନ୍ଧର ଶରୀରକୁ ଛୋଟ ଅନୁଚ୍ଛେଦରେ ବିଭକ୍ତ କରିବା ଭଲ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅନୁଚ୍ଛେଦରେ ଏହାର ଉପ-ଶୀର୍ଷକ ମଧ୍ୟ ରହିପାରେ | ସେହି ସମୟରେ, ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଉଚିତ ଯେ ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକ ପୁନରାବୃତ୍ତି ନୁହେଁ | ଶବ୍ଦ ସଂଖ୍ୟା ସହିତ ତୁମେ ଯେତେ ଆର୍ଥନୀତିକ, ଫଳାଫଳ ଏବଂ ପଠନ ଯୋଗ୍ୟତା ଭଲ |

 ଲେଖାରେ ଉପଯୁକ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ:

ପ୍ରବନ୍ଧରେ ଏକ ଭଲ ପ୍ରବାହ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ଅନୁଚ୍ଛେଦଗୁଡ଼ିକ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଆପଣ ହଠାତ୍ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଲିଙ୍କଗୁଡିକ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ହେଉଛି ଲେଖିବା ପରେ ପୁରା ପ୍ରବନ୍ଧକୁ ଭଲଭାବେ ପଢିବା | ତୁମେ ଅନୁଚ୍ଛେଦଗୁଡ଼ିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଂଗଠିତ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ପଏଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ଆଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ |

ଉଦ୍ଧୃତି ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ

ଆପଣ ସମ୍ମାନଜନକ ଲେଖକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ଉଦ୍ଧୃତି ସହିତ ସୂଚନାକୁ ସମର୍ଥନ କରିପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଦୟାକରି ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ଯେ ସେଗୁଡିକ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ କି? ଏହି ବିଭାଗ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ଲଗର୍ ଉଇକିପିଡ଼ିଆର ବିଷୟବସ୍ତୁ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

 କପି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ:

ଲେଖିବାବେଳେ, ବିଭିନ୍ନ ଉତ୍ସରୁ ଜଣେ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ଧାରଣା ପାଇପାରିବ | କିନ୍ତୁ, ଏହିପରି ବିଷୟବସ୍ତୁକୁ କପି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଆମ ପାଖରେ ଚୋରୀକାରୀ ଡିଟେକ୍ଟର ଅଛି ଯାହା ଲେଖାରେ ଦୁଇଟିରୁ ଅଧିକ ସମାନ ଶବ୍ଦକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ନାହିଁ | ଚୋରୀ ଚେକର୍ ଉପରେ ପ୍ରବନ୍ଧଗୁଡିକ ଚଲାଇବା ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ବିଷୟବସ୍ତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏକାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ |

ବ୍ୟାକରଣ ଏବଂ ଶବ୍ଦକୋଷ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ:

ବାକ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଏବଂ ବିନ୍ଦୁ ହେବା ଉଚିତ୍ | ବାକ୍ୟଗୁଡିକ ଫ୍ରେମ୍ କରିବାବେଳେ, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ପାଠକ ଏହାକୁ ଗୋଟିଏ ଥର ବୁଝିବା ଆବଶ୍ୟକ | ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ, ପ୍ରବନ୍ଧ ପଢିବା ଏବଂ ବ୍ୟାକରଣ ଏବଂ ବନାନ ତ୍ରୁଟି ସଂଶୋଧନ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ପଢିବା ଅଭ୍ୟାସକୁ ବିକାଶ କର:

ଶେଷରେ, ଭଲ ଲେଖିବାକୁ ହେଲେ ଜଣେ ଭଲ ପଢିବାକୁ ପଡିବ | ବହି, ଖବରକାଗଜ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଲେଖା ପ ପଢିବା, ତୁମର ଲେଖା ଶୈଳୀକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ତୁମେ ଯତ୍ନର ସହ ପଢିବା ଏବଂ ଲେଖକ କିପରି ତାଙ୍କର ଯୁକ୍ତି ବା ପଏଣ୍ଟକୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ତାହା ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ | ପ୍ରବନ୍ଧଗୁଡ଼ିକରେ ବିହୀନ ପ୍ରବାହର ଏକ ଟିପ୍ପଣୀ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ | ଏହା ଶବ୍ଦକୋଷ ନିର୍ମାଣରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଦିଏ |

ଇଂରାଜୀରେ ପଢନ୍ତୁ ଏଠି କ୍ଲିକ କରି